Палачинки со кокос и јагоди: Незаменлива комбинација за летните денови

Кармин

25/05/2022

17:28

6.380

Големина на фонт

а а а

Палачинки со кокос се вистинската комбинација на вкусови за летните денови!

Состојки:

- 100гр. кокос

- 5 јајца

- млеко

- 1 лажица кокосово масло

- 1 банана

- цимет

- засладувач


Подготовка:

Во сад измешајте ги јајцата, кокосот, циметот, бананата и засладувачот, па сè убаво измешајте додека не добиете компактна смеса.

Додадете растопено кокосово масло, а по потреба додадете малку млеко за да ја добиете саканата густина.

Печете како класични палачинки и наполнете со џем од јагоди или малини.

На здравје!Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk