Кралицата Летиција скршена од болка: „Нејзината смрт е голема и непоправлива загуба“

Кармин

30/07/2021

15:05

3.422

Големина на фонт

а а а

Во 94-та година од животот починала шпанска радио водителка и жената поради која денешната кралица Летиција се заљубила во новинарството.

Со целосно име Марија дел Кармен Алварез де Ваље ѝ била баба по татко и Летиција била многу приврзана за неа.


Бабата и внуката биле многу блиски, па не е ни чудо што кралицата Летиција и тоа како ја погодила веста дека нејзината сакана баба починала во 94-та година од животот во шпанското градче Рибадасели, каде вчера била и погребана.


Поради бракот со идниот шпански крал, Летиција морала да ја остави својата голема љубов настрана.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk