Дама со беспрекорен стил: Ова се најубавите модни комбинации на Оливија Вајлд

Кармин

13/01/2021

11:10

1.046

Големина на фонт

а а а

Стилот на Оливија Вајлд е женствен и воглавно инспириран од 60-те и 70-те години на минатиот век.

Таа често комбинира стилови и спојува парчиња кои наизглед не одговараат заедно. Без разлика дали станува збор за црвениот тепих или прошетка низ градските улици, Вајлд е секогаш беспрекорно стилизирана. 

Поранешната вереница на комичарот Џејсон Судекис, со кој има 2 деца, не ја доживува модата сериозно, а во едно интервју открила дека за неа икони на стилот се Боб Марли и Кит Ричардс.

Оливија смета дека никогаш не можете да погрешите со класиката:

„Кога не сте сигурни како да се облечете, угледајте се на Французинките. Минимализмот и едноставноста никогаш не излегуваат од мода“.

Погледнете дел од најдобрите модни изданија на актерката кои можат да ви послужат како инспирација:
Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk