Вистинската жена има целулит: Овие познати дами со гордост ги истакнуваат сите совршености на своето тело

Кармин

06/08/2020

14:46

3.234

Големина на фонт

а а а

Совршената жена постои само на фотографии, но во реалноста е поинаку: некои од нас се борат со целулит, други со вишок килограми и тоа е сосема во ред – порачуваат овие познати дами.

Целулитот ја мачи речиси секоја жена, а во денешно време како да е срамота да се има некоја несовршеност на телото. Во ерата на Фотошопот и социјалните мрежи, се наметна правилото дека сите жени мораат да изгледаат совршено, кожата да им биде блескава, лицето без брчки, а извајаните нозе и стомак се подразбираат. 

Во морето познати личности кои му потклекнаа на овој тренд и не се осмелуваат да објават фотографии без обработка, овие 3 дами се едни од ретките кои гордо го покажуваат своето тело и испраќаат порака дека е сосема во ред да се биде несовршен и дека токму во тие мали несовршености лежи магијата на секоја жена.

“Не мораме сите да бидеме исти и не сакам да изгледам како секоја друга жена. Имам целулит и вишок килограми и не се срамам од тоа”, изјавила Деми Ловато во една прилика.

Со овие фотографии, дамите сакаат да испратат важна порака до сите жени. Вистинската жена изгледа вака…

Деми Ловато

Ешли Греам

Хилари Даф


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk