Дрон ја сними апокалипсата во Бејрут: Целото пристаниште срамнето со земја

Точка

05/08/2020

13:16

5.732

Големина на фонт

а а а

После стравичната експлозија која вчера се случи во Либан, делови од градот се целосно срамнети со земја.

Размерите на катастрофата која го обиколи светот можат најдобро да се видат на снимката направена со дрон.

Спасувачките служби продолжуваат со потрагата по евентуални преживеани во урнатините. Засега е познато дека имаат починато над 100 лица, а повредени се над 4 илјади.

Силната експлозија одекна на пристаништето каде што биле складирани над 2,700 тони амониум нитрат.Спонзорирани линкови

Маркетинг