Вака би изгледале култните албуми ако се снимаа среде пандемија на коронавирусот

Точка

28/03/2020

20:57

2.887

Големина на фонт

а а а

Социјалната дистанцираност е една од најспоменуваните поими последниве денови, но, порано не беше така.

Доказ за тоа се насловните страници на култните албуми, на кои ѕвездите се една од друга.

Американската агенција за дизајн „Activista“, одлучила да покаже како би изгледале албумите ако би биле направени во 2020-та година, односно во време на пандемијата на коронавирусот.

На пример, култната фотографија на Битлси би изгледала сосема поинаку.

Исто како семејниот албум на бендот Џексон 5.

И групата Queen би држела дистанца.

Погледнете уште неколку албуми.Спонзорирани линкови

Маркетинг