“Алергична сум на лезбејки“: Ана Ивановиќ ги изнесе своите најинтимни тајни

Кармин

08/11/2019

17:45

4.427

Големина на фонт

а а а

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, на денот на својот роденден дала големо интервју за британскиот “Observer“ во кое што зборувала за различни приватни работи од својот живот кои малку кој ги знае.

Ана почнала да раскажува за тоа зошто никогаш не сакала забави.

„Никогаш не сум била тип на личност која сака забави. Такви видови на пијанства не се за мене. Ми се додворуваа жени, но признавам дека сум алергична на лезбејки затоа што сакам само мажи. За победа на Вимблдон не би ја дала душата затоа што душата ми е многу потребна. Ниту баба ми ни дедо ми не ги давам за Вимблдон затоа што многу ги сакам, а не би изела ниту куче ниту пак гола би скокнала во Темза или пак нешто слично“ - низ насмевка рекла Ана.

Нејзиниот сопруг, поранешен германски фудбалер ја заврши својата професионална кариера пред еден месец додека пак Ана во 2016-та година.

По една година патување од континент на континент сега конечно се “вдомија“ во својот луксузен дом во подножјето на австриските Алпи во Кицбил. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk