Првиот натпревар од Лига Европа во Македонија: Вардар - Зенит

Синоќа фудбалерите на македонскиот шампион Вардар беа поразени од руски Зенит со високи 5:0 на првиот европски клубски натпревар кој што се играше во историјата на македонскиот фудбал. Фото: fkvardar.mk.