Новиот Civic Type R - Најмоќниот досега!

Новиот Civic Type R на Хонда од 0 до 100 км/ч забрзува за 5,7 секунди, а максималната брзина изнесува 272 км/ч - перформанси доволни за на Нирбургринг да постави време од 7 минути 43,8 секунди.