ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
Метеоролозите најавуваат дека пред нас претстои период во којшто ќе има многу врнежи од дожд и од снег... Па, дали сте вистински подготвени за таквите денови?

Прочитај повеќе >>

СОВЕТИ
Сите предмети во домот имаат свој рок на траење. Знаете ли кога треба да ја замените кујнската даска или перницата?
Колку често ја менувате даската за сецкање, а колку често перницата на којашто спиете?
16.01.2017, 15:32

СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
10 нешта кои никогаш не смеете да ги перете во машина за садови
Иако е најлесно сè да се стави во неа, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните парчиња некои од нив ...
11.01.2017, 17:03

КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Славната Ферхунде ужива во вистински луксуз: Ова е нејзиниот дом на крајбрежјето на Босфор!
Куќата освојува уште на прв поглед и едноставно е невозможно а да не ви разбуди убави емоции.
10.01.2017, 18:41

КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
Кејт Мидлтон наполни 35 години: Мала приватна забава само за избрани гости!
Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 35-ти роденден, а приватната забава била наменета само за членовите на најтесното семејство.
10.01.2017, 10:13

КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Иванка Трамп се сели во вила со 6 соби и 7 бањи: Погледнете го сиот тој луксуз “на квадат”!
А дали може да претпоставите кои ќе бидат први нејзини соседи?
09.01.2017, 14:07

МИСТЕРИИ
Цело село избришано од лицето на Земјата: Овој остров сокрива мистерија којашто досега не е решена!
Токму вака изгледа Ким Беј денес, а некогаш на овој остров имало и повеќе од 40 куќи.
28.12.2016, 21:16

НАПРАВИ САМ
Најслатката декорација на празничната трпеза за оваа сезона: Елката од салфета е готова во неколку чекори!
Ако помисливте дека за ефектна новогодишна декорација ви требаат многу пари, тогаш дефинитивно не сте во право.
23.12.2016, 18:34

БИДЕТЕ КРЕАТИВНИ
Чорапата ја наполнила со ориз: Оваа зима и вие ќе го направите истото!
Со помош на само неколку нешта коишто веќе ги имате во својот дом, направете преубава новогодишна декорација на сосема едноставен начин.
16.12.2016, 20:39

СЛАВНИ ПАРОВИ
За прв пат во јавност со ќерките: Таа е заносна, а тој презгоден!
Рајан Рејнолдс денес на Булеварот на славните во Холивуд доби и своја ѕвезда. Во тој посебен момент крај него беа сопругата Блејк Лајвли, но и нивните две ќерки...
15.12.2016, 23:28

ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Ставете 3 обични сунѓерчиња во вашиот ладилник: Овој трик ќе ви заштеди многу пари!
Повеќе нема да фрлате ниту овошје, ниту зеленчук, само затоа што иструлиле со голема брзина.
06.12.2016, 17:35

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ
Престанете да завидувате и засукајте ги ракавите: 6 начини за да внесете радост во својот дом
Еден од начините за да си го разубавите ова најрадосно време во годината е да го “облечете” својот дом во новогодишно руво.
06.12.2016, 15:16

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ
Дали сте виделе вакво нешто? Златна елка вредна два милиони долари...
Дали сакате да ги импресионирате своите деца за претстојните празници? Еден токијски бутик го има вистинскиот предлог за вас, секако, ако имате околу два милион...
28.11.2016, 18:22

ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Кога ќе се обои облеката во машината: Трик кој ќе ви помогне да ја вратите првобитната боја
Најпрво проверете ја етикетата на облеката којашто сакате да ја “санирате”.
25.11.2016, 19:18

БАЈКОВИТИ ДЕТСКИ СОБИ
Вистинска бајка: Мебел за мали принцези и принцови
Luigina и Luigino се колекции мебел за соби на девојчиња и момчиња за чијшто ентериер можеме слободно да кажеме дека изгледа како да е наменет за вистински прин...
22.11.2016, 13:58

ДОМОВИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Тука живее ќерката на Доналд Трамп: Таа дефинитивно не штедела, но дали поседува и добар вкус?
Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп којашто важи за успешна деловна жена, со сопругот Џаред Кушнер со којшто има и три деца, живее в...
21.11.2016, 21:19

ИНТЕРНЕТ ДИЛЕМИ
Го имате ли одговорот? Интернетот “гори”– Дали е возможно да се отвори оваа вратичка?
Кога имате дилема во врска со вашите домашни “проблеми”, Facebook е тука за да ги реши сите недоумици!
17.11.2016, 17:11

НЕВЕРОЈАТНИ ДОМОВИ
Вистински дом од картон: Трае најмалку 100 години, а дизајнот го бирате сами!
Дури 24 слоја од картон се залепени и компримирани, после што следи изолација и слој од дрво, такашто нема потреба да се грижите во случај на дожд, снег и остан...
10.11.2016, 18:46

ЛУКСУЗНИ ДОМОВИ
Глетка од која боли глава: Ако Меланија стане прва дама, Белата куќа се претвора во најголем кич!
Претседателските избори во САД се одржуваат токму денес, а граѓаните бираат помеѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп.
08.11.2016, 17:45

СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Одличен трик за блескави подови: Доволна ви е само една состојка и никакви хемикалии!
Тој е топол и вкусен и му годи на вашиот организам, но дали сте знаеле дека црниот чај може да го користите и за одличен изглед на дрвените подови во вашиот дом...
01.11.2016, 18:21


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг