ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Тој се ожени за успешна тенисерка, а што сега? Еве како реагирал Бастијан на повлекувањето на Ана од тенисот
30.12.2016 | 16:58
Извор: Кармин
Прочитано: 17982 пати

Фудбалската ѕвезда почека за страстите да се смират, за да им покаже на сите што мисли за одлуката на својата сопруга.

Српската тенисерка Ана Ивановиќ и официјално објави дека ја завршува својата професионална кариера и дека се повлекува од белиот спорт, а сите следствено на тоа, беа во исчекување на реакцијата на нејзиниот сопруг после ваквите вести.

Сега веќе поранешната тенисерка, признала дека ѝ било многу тешко за да донесе една ваква голема одлука, но поддршка се чини дека добила од сите страни.

И иако оваа година за Ана беше полна со турбуленции на професионален план, на приватниот пак ѝ се случија можеби и најубавите нешта коишто може да се случат во животот на една жена.

После долгогодишната врска, Ана ова лето му го изговори своето судбоносно “да” на својот избраник Бастијан Швајнштајгер, на романтична венчавка во Венеција, а со секоја нова фотографија, добиваме впечаток дека парот е посреќен од било кога.


Но, многумина сакаа да ја дознаат реакцијата на сопругот на Ана на веста дека неговата поубава половина се повлекува од терените, но тој очигледно сакал да почека за страстите да се смират, како би се огласил и со свое мислење.

Германскиот фудбалер после еден ден откако Ана ја соопшти оваа вест, преку фотографии на Instagram, ја сумираше годината којашто изминува, присетувајќи се на сите случувања коишто за него ја одбележаа 2016-та година.

И покрај многуте спортски успеси, како најважен момент, секако, тој ја издбоил венчавката со Ана, што кај сите ги разбуди и оние најнежните емоции.

Покрај фотографијата од церемонијата, Бастијан напишал – “Мојот најважен настан за оваа година – нашата венчавка во Венеција ова лето!”.

My personal highlight of the year - our wedding in #Venezia this summer!

A photo posted by Bastian Schweinsteiger (@bastianschweinsteiger) on


Иако и досега тоа беше и повеќе од јасно, не постојат повеќе никакви сомнежи за тоа дека Бастијан е огромна поддршка за Ана во сите животни околности.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД КАРИЕРА

МОДЕРНИ КУРТИЗАНИ
Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие носат исклучиво само најскапа гардероба, а пари имаат за повеќе од два живота...
14.01.2017, 18:14


ВЛИЈАТЕЛНИ ДАМИ
Реклама од соништата: Меланија Трамп во Белата куќа го повика Маринко од Бања Лука
Меланија Трамп очигледно не ги заборавила оние коишто ја поддржувале додека била само сопруга на претседателскиот кандидат Доналд Трамп.
12.01.2017, 14:42


КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
10 строги правила кон кои принцезите мора да се придржуваат: Нивниот живот не е бајка!
Животот во кралскиот дворец е преполн со правила, протоколи и формалности, а принцезите, покрај големиот број на привилегии, од некои нешта сепак мора и да се откажат.
05.01.2017, 15:41


СВЕТОТ Е МАЃЕПСАН!
Погледнете ги само новогодишните фотографии на најубавото девојче на светот...
Анастасија Кнјазева има само пет години и неа ја сметаат за вистинско “чудо од дете” во светот на моделингот!
03.01.2017, 14:19


СЛАВНИ ПАРОВИ
Џенифер и Дрејк ја потврдија својата романса со оваа фотографија: А еве што потоа направила Ријана!
Музичарите Џенифер Лопез и Дрејк објавија заедничка фотографија којашто сите ја протолкуваа како потврда за нивната врска.
29.12.2016, 12:18


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг