ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Пазете се од овие три знаци! Можат да ја освојат секоја жена, но не и да и' останат верни
07.10.2016 | 14:19
Извор: Точка
Прочитано: 11087 пати

Дали сте подготвени да ризикувате со нив?

Постојат типови на мажи кои ги привлекуваат речиси сите жени - но со нив рака под рака оди и еден проблем - доколку им се привлечни на сите жени, многу е логично дека тешко ќе успеат да и' останат верни само на една.


СТРЕЛЕЦ

Со нив владее Јупитер, планетата на среќата и шансите. Поради тоа стрелците имаат тенденција да го отстранат секој ризик од својот ум и никогаш не пресметуваат дали со својот потег повеќе добиваат или губат. Како муви без глави влетуваат во опасни ситуации и се потпираат на чиста среќа, а среќата најчесто и ги следи. Секогаш кога ќе го остварат она што го планираат веднаш се впуштаат во потрага по нова авантура и ретко која дама може да ги задржи.

ОВЕН

Овните се полни со самодоверба и поради тоа веруваат дека можат да го совладаат секој предизвик. Тие гледаат можност кадешто сите други гледаат неуспех, а такви се и кога станува збор за љубовните врски. За разлика од стрелците кои без размислување се впуштаат во авантура, овните прво ќе седнат и ќе размислат што можат да добијат, а што да изгубат. Доколку проценат дека повеќе добиваат - ништо не може да ги спречи да се фрлат во кревет со посакуваната нова дама.

СКОРПИЈА

Листата не би била комплетна без овој мрачен карактер. Дамата која е во врска со скорпија никогаш нема да може да биде стопроцентно сигурна дека нејзиниот партнер и' е верен. Скорпијата оди на се' или ништо и кога ќе се затрча кон вонбрачна авантура ретко кога тоа останува само "авантура" туку најчесто преминува во паралелни врски. Во прељуба ги турка нивната страст за освојување и конкуренција но исто така и нивната тенденција ранливата страна да ја покриваат со нови освојувања.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД АСТРО

ЗАНИМЛИВОСТИ
8 квалитети на луѓето родени во месец јануари...
Првиот месец во годината, месец јануари, означува нов почеток, а луѓето родени во овој месец, поседуваат широк спектар од квалитетни особини.
04.01.2017, 14:28


АСТРО
Овие три хороскопски знаци се вистински детектори за лаги: Нив никогаш не можете да ги измамите!
Астрологијата тврди дека овие три хороскопски знаци ја откриваат лагата буквално за миг...
31.10.2016, 13:48


АСТРО
Овој хороскопски знак на сите им оди на нерви. Што мислите, кој?
Нивната ситничавост и неспособност за некогаш нешто да премолчат како и постојаната потреба за сè да стават на свое место навистина знае да иритира и малку се оние коишто можат сето тоа да го истрпат до крај.
18.07.2016, 09:44


АСТРО ЗАБАВА
Жените во овој хороскопски знак имаат најмали шанси да пронајдат сродна душа
Според астролозите, хороскопот може да открие многу аспекти од нашата личност. Хороскопот може многу да открие за љубовта, за бракот и за пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека тоа е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој кој им одговара.
30.06.2016, 14:40


АСТРО
Имате голема среќа ако сте еден од овие три хороскопски знаци: Тие живеат најдолго!
Хороскопот открива различни аспекти од нашите животи, но може ли да ни открие и колку долго ќе живееме?
06.06.2016, 21:36


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг