Плејоф лудило: Најквалитетните потези од НБА ѕвездите во борбата за титулата

Зад нас е сезоната 2021/2022 во НБА лигата, сезона која заврши со триумф на составот на Голден Стејт Вориорс кој прво беше подобар од Далас Маверикс во битката за Западот за да потоа во шест натпревари го добие и најдобриот тим на Истокот, Бостон Селтикс. Овој плејоф донесе убави моменти, квалитетна кошарка, но и потези кои ги освоија фановите, па од НБА направија една долга компилација со најдобрите, најатрактивните моменти од разигрувањето за пехарот. Уживајте во мајсториите на Кари, Вигинс, Дончиќ, Морант, Јанг, Мичел, Тејтум…