(Видео) НБА Топ 10: Џонс го прелета Јокиќ, Кузма му пресуди на Детроит

Стандардно се бираат најдобрите моменти на денот, па така имаме Топ 10 листа со супер атракции, имаме забивање на Јанис, тука е Џонс од Њу Орлеанс кој го стави Јокиќ на „постер“, но број еден е Кузма со тројката за победа против Детроит.