Погледнете го судирот во кој загина Антоан Хуберт

На големата награда на Белгија во Формула 2 вчера се судрија два болида, при што загина францускиот возач Антоан Хуберт. Тој се судрил со Американецот Хуан Мануел Кореа, возејќи со брзина од 273 километри на час.