НБА Топ 10: Магична асистенција на Кари, Хејс со ол-стар забивање го засени и Едвардс

Девет натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив ги имаме најдобрите потези на денот. Кога се во прашање мајсториите го имаме Кари со луцидна асистенција во дуелот со Далас, тука е Грин со одличната одбрана кога беше најпотребно, потоа Едвардс со забивања за ерупција, но број еден е Хејс кој имаше една ол-стар атракција во соочувањето со Торонто.