Евролига Топ 10: Супер акција и моќен цепелин на „кралевите“ во Белград

Остануваат само уште три кола до крајот на основниот дел во кошаркарската Евролига, а се уште има прашања кои се неодговорени, поточно ќе мораме да ги почекаме наредните натпревари за да се биде јасно. Од 31. рунда во шампионатот ги имаме најдобрите моменти, па така листата ја предводат играчите на Реал Мадрид кои изведоа школска акција, контра на дуелот со Партизан во Белград, акција која беше завршена со моќно забивање на Марио Хезоња.