Левандовски во трка со времето

Макфакс

14/06/2024

14:51

1.440

Големина на фонт

а а а

Најдобриот стрелец на фудбалската репрезентација на Полска, Роберт Левандовски (35),поради повреда ќе го пропушти првиот натпревар на Европското првенство. Полска, во недела ќе игра против Холандија.

Полскиот селектор Михал Пробијеж е убден дека неговиот најдобар фудбалер ќе биде во тимот за вториот меч.

Левандовски , пред три дена го повреди бутниот мускул во текот на пријателскиот натпревар со Турција.

„Изненаден сум кога ги читам коментарите дека е невозможно да се врати кога ќе се скине мускулот. Постојат различни степени на таква повреда. Има напредок во неговото лекување, медицинскиот штаб прави се за што поскоро да се врати на терените“, изјави Пробијеж.Спонзорирани линкови

Маркетинг