[ВИДЕО] Светски познат адвокат за разводи ги открива двете најчести причини зошто браковите „пукаат“: Еве што сакаат жените, а што мажите и каква врска со тоа имаат филмовите за возрасни

Точка

10/06/2024

22:05

20.165

Големина на фонт

а а а

Светски познат адвокат за развод ги открива двете најчести причини зошто браковите се распаѓаат. Тој раскажал што, врз основа на неговата практика, сакаат жените, кои се желбите на мажите и како доаѓа до разидување во тоа.

Адвокатот Џејмс Секстон од Њујорк, е познат правен експерт кој е автор на повеќе бестселери за развод, вклучително „If You’re In My Office, It’s Already Too Late: A Divorce Lawyer’s Guide to Staying Together“ и „How to Stay in Love: Practical Wisdom from an Unexpected Source“.

Работел со многу парови и двете главни причини за развод биле прељубата и парите.

„Изневерувањето е голем проблем, но тоа е само една компонента“, зборувал тој. Адвокатот објаснил дека недостатокот на секс може да биде клучната причина зошто паровите на крајот одат секој по свој пат. Додал и дека иако мажите сè почесто обвинети за измама, која потоа води до развод – но всушност сè е многу покомплицирано.


Врз основа на искуството на луѓето кои го ангажирале во своите бракоразводни парници, мажите се тие кои секогаш сакаат повеќе секс, додека жените копнеат за подобри искуства во спалната соба, бидејќи „мажите сакаат квантитет, а жените бараат квалитет“, како и дека тоа е суштинската причина зошто мажите изневеруваат, што секако не ги оправдува, бидејќи на врската треба да се работи, па доколку има проблем треба да се бара решение – доколку не се најде, крајот е неизбежен, но, прељубата е сè освен добра опција.


Адвокатот навел дека употребата на порнографија преовладува кај мажите како показател за точноста на неговата теорија и додал: „Ова е истата причина зошто порнографијата е попопуларна меѓу мажите отколку кај жените, бидејќи мажите само сакаат да „ја завршат“ работата“, пишува „Mirror“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг