23 мај е клучен, ќе настанат тектонски промени: Полната Месечина на овие знаци ќе им ги „замрси конците“ како никогаш досега – нема да знаат што им се случува

Кармин

16/05/2024

16:59

15.236

Големина на фонт

а а а

Ни претстои важен астролошки настан, бидејќи на 23 мај нè очекува полна Месечина во знакот на Стрелец. По зборовите на астролозите, доаѓа време на големи промени.

Енергијата на полната Месечина во овој огнен знак треба да се искористи за реализација на плановите и соништата. Неговото благотворно влијание ни го открива нашиот целосен потенцијал.

Меѓутоа, покрај позитивното влијание, полната Месечина носи и драма!


Иако сите знаци на Зодијакот ќе ја почувствуваат енергијата на оваа полна Месечина, астролозите тврдат дека сепак 4 знаци ќе го почувствуваат овој настан повеќе од другите.

Девица

Полната Месечина ви носи семејни проблеми. Можна е преселба или кавга со еден член од семејството.

Стрелец

Одлуките кои ќе ги донесете во наредната недела ќе ја променат вашата иднина. Обидете се да не донесувате одлуки во афект.


Близнаци

Ви претстои криза во бракот. Дополнително, доколку имате долгорочен деловен партнер, може да дојде до крај и да се отвори можност за нешто ново.

Риби


Пред вас е период на големи промени на работа. На почетокот ќе ви биде тешко, но подоцна ќе видите дека всушност сè се случува за ваше добро.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk