Приведен бегалец од затвор во Гостивар

Макфакс

21/04/2024

12:14

704

Големина на фонт

а а а

На 20.04.2024 во 16.40 часот на ул.„„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Т.Н.(35) од Струга, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба поради бегство од затвор.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп за доиздржување на една година и шест месеци од затворската казна.
Спонзорирани линкови

Маркетинг