Мицкоски позитивен на коронавирус

Макфакс

16/08/2022

15:46

825

Големина на фонт

а а а

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски развил симптоми на коронавирус, по што добил позитивен резултат на брз антигенски тест, соопштија од партијата.

Во текот на денот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот Ковид-19.

Настанот во Марвово-Ростуше каде денес требаше да се обрати Мицкоски е откажан.Спонзорирани линкови

Маркетинг