(Фото) Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, се оствари во улогата на дедо – му се роди внука

Кармин

16/08/2022

12:30

15.425

Големина на фонт

а а а

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, вчера се оствари и во улогата на дедо.

Вчера сопругата на неговиот постар син, Јордан Мијалков, Анастасија – родила женско бебе, па младиот брачен пар станаа родители.

Инаку, пред еден месец младоженците имаа свадбена веселба со своите најблиски роднини и пријатели.


Веста дека Мијалкови добиле принова била објавена на социјалните мрежи, а истата ја споделила сестрата на Анастасија, Александра, која инаку е партнерка на актерот Атанас Атанасовски со кој има две деца.

„Новопечената“ мајка е косопственик на концептуалната продавница „URMA“, заедно со нејзината сестра Александра Бела.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk