Пеколна комбинација: Денеска е петок 13-ти и ретрограден Меркур - но, овој хороскопски знак не треба да се грижи за тоа

Кармин

13/05/2022

18:35

3.503

Големина на фонт

а а а

Ретроградниот Меркур започна на 10-ти мај, а во комбинација со петок 13-ти носи хаос, тврдат астролозите. Сепак, за еден хороскопски знак овој ден е многу среќен.

Астролозите предупредуваат дека поради ова преклопување, повеќето знаци би можеле да имаат проблеми во комуникацијата.

„Бидејќи Меркур е проблематичната планета на зодијакот, нејзината ретроградна природа може да предизвика многумина да се чувствуваат малку несреќни овој петок 13-ти отколку минатиот петок. Затоа погрижете се да забавите и внимателно размислете пред да донесете каква било одлука“, велат астролозите за „Elite Daily“.


Сепак, Овните не треба да се грижат - ќе им се пружат разни можности за напредок во сите области од животот.

Советот до другите знаци е да размислуваат внимателно и да не брзаат - сè ќе биде исто како и сите други денови, сметаат астролозите.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk