Бразилско фудбалско лудило – навивач со нож влета на терен во дуел на јуниорски тимови

Макфакс

23/01/2022

11:21

3.140

Големина на фонт

а а а

Мечот од полуфиналето на Копиња, У-20 турнирот во Сао Пауло помеѓу Сао Пауло и Палмеирас успеа да заврши и покрај инвазијата на навивачите на теренот, лути од 0:1 победата на Палмеирас, во обид да се пресметаат со фудбалерите на Палмеирас.

Во снимките кои доаѓаат од Бразил, еден од навивачите вади нож, кој подоцна завршува во рацете на судијата, по што на теренот влегуваат и полицајците.Спонзорирани линкови

Маркетинг