Роналдо се пофали со неверојатниот гол учинок, Касилјас и Крос му испратија порака

Дерби

03/12/2020

14:35

707

Големина на фонт

а а а

Јувентус го победи Ференцварош со 3-0 во Лигата на шампионите, а еден од головите беше дело на Кристијано Роналдо кој на тој начин дојде до еден импресивен рекорд-750-ти погодок како професионалец.

Ова Португалецот го прослави на социјалните мрежи каде испрати порака до сите негови противници. На овој негов пост реагираа дел од поранешните соиграчи како Икер Касилјас и Тони Крос.

- Само 750? Можеш да бидеш подобар, - порача Касилјас.

- Не е лошо господине, воопшто не е лошо, - пак напиша Крос.Спонзорирани линкови

Маркетинг