Не се родени за сериозна љубовна врска – не барајте момче во овие 4 хороскопски знаци

Кармин

02/12/2020

11:11

2.733

Големина на фонт

а а а

Јасно е дека и тука постојат исклучоци, но мажите кои што се родени во овие хороскопски знаци најчесто не се „некој материјал“ за љубовна врска.

Овен

Доколку за вас е во ред да се гледате со него само кога нему му одговара и ќе бидете таа која што ќе ги планира сите ваши заеднички излегувања и ќе се прилагодувате на неговиот распоред, тогаш Овенот би бил прекрасно момче за вас.

Бик

Биковите во врската се однесуваат како да ви прават услуга што своето време го трошат на вас, обожуваат да се жалат на своите партнерки пред другите.


Близнаци

Близнаците очекуваат дека сите околу нив треба да се трудат, а трудот го наградуваат со минимални знаци на внимание кои што треба да бидат целосно вообичаени. Мажите во овој хороскопски знак први ќе ви кажат дека ве сакаат, а доколку вие го направите тоа тогаш веројатно ќе ви кажат „благодарам“.

Рак

Иако Раковите важат за емотивци, најчесто мислат само на своите чувства. Очекуваат да ги толерирате и да им давате само комплименти, а ретко возвраќаат со иста мера.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk