На оваа пејачка Бајага ѝ ги посветил песните „Zažmuri“ и „Sa druge strane jastuka“

Точка

14/09/2020

21:28

5.907

Големина на фонт

а а а

За нејзиниот љубовен живот во медиумите многу се пишувало, но таа сите новински наслови ги игнорирала.

Станува збор за контроверзната пејачка Алка Вуица, која секогаш знае како да ѝ привлече внимание на јавноста.

Своевремено се пишувало за нејзиното познанство со Бајага, кој ѝ посветил две песни - „Zažmuri“ и „Sa druge strane jastuka“.

Алка и понатаму може да се пофали со својот младолик изглед.

Таа сега сите ги изненади со последната обајва на својот Инстаграм профил - фотографија на која нема ни грам шминка.

Иако е на прагот на седмата деценија, Алка нема ниедна брчка на лицето, а нејзините следбеници не го криеле своето воодушевување од нејзиниот изглед.

„Природна и најубава“, „Убава жена“, „Кога некој е убав - убав е“, „Овде личиш на Меган Маркл“, се само дел од коментарите за изгледот на пејачката.Спонзорирани линкови

Маркетинг