Бартомеу даде прецизен одговор за трансферите на Нејмар и Лаутаро во Барселона

Дерби

02/08/2020

17:20

1.738

Големина на фонт

а а а

Првиот човек на шпанскиот великан Барселона, Хосеп Марија Бартомеу даде директен, искрен одговор за тоа дали клубот во овој преоден рок ќе може да дојде до потписот на јужноамериканците Нејмар и Лаутаро Мартинез.

Бразиелцот и Аргентинецот се играчи за кој медиумите пишуваат долго време, играчи кои би требало да го освежат нападот и претставуваат соодветни алтернативи за Луис Суарез и Лионел Меси, играчи кои би требало да бидат нивни наследници, но како што стојат работите Барселона во овој момент не може да си ги дозволи. 

-Барса разговараше со Интер за Лаутаро во последните неколку недели, но разговорите беа ставени во мирување со меѓусебна согласност. Тековната состојба не дозволува големи трошоци за трансфер.

-Нема да се обидеме да го ангажираме Нејмар ова лето. Ние дадовме се од себе минатата година, сега нема да се обидуваме повторно, -порача Бартомеу преку „Спорт“.Спонзорирани линкови

Маркетинг