Тие тројца се пар и очекуваат дете: „Ќе ги усогласиме хормоните и заедно ќе добиеме бебе“

Кармин

03/07/2020

15:00

3.050

Големина на фонт

а а а

Мајк и Ло Тејлор биле сосема обичен брачен пар додека во нивниот живот не влегла Џес Вудсток. Кратко потоа тие тројца започнале врска, а сега очекуваат и дете.

„Се запознавме случајно. Ло и јас секогаш бевме отворени за секс со уште едно лице, а тоа и се случи со Џес. Меѓутоа, сфативме дека тука постои подлабока поврзаност и дека сакаме повторно да ја видиме. Така започна сè“, рекол Мајк.

View this post on Instagram

In the midst of the chaos we are facing globally, we had some positive things to focus on/celebrate last week. Jess received her @nutritionschool Health Coach certification and Lo made her departure from the corporate world to further pursue her dreams as a Yoga Instructor/Spiritual Guide. We encourage our community to find a little bit of fun and positivity in all things. Celebrate the wins! We are all in this. We cannot control what is happening, but we can control what we do and how we react to it. We can use this time to practice love and compassion for each other. Cherish the time spent at home with your loved ones. Catch up with an old friend on the phone. LOVE will not be cancelled. HOPE will not be cancelled.⚡️Love and light to you all -LJM . #love #trio #poly #polyfidelity #thriceasnice #wearethree #lovewins #keepinitreal #wehavefun #hisandhersandhers #triad #triplethreat #threescompany #delta #loveandlight #throuple

A post shared by Lo, Jess & Mike (@wearethr33_) on

„Работите во спалната соба станаа многу подобри откако Џес е со нас. Многу повеќе од тоа што можеш да видиш и допреш. Не нè гледам нас како 2+1, ние сме 3+0, во оваа врска сите сме еднакви“, рекла Ло.

После една година врска, одлучиле дека се подготвени за дете и Ло останала бремена на почетокот на годината. Џес сака да биде вклучена што е можно повеќе. Ќе ги синхронизираат нивните хормони со Ло, за да може да произведува млеко и да го дои детето.

View this post on Instagram

And the Tribe continues to grow! Two years ago today, two became three. Now, three becomes four! To us, there’s never been more divine timing to bring new life into this world. This little spirit has been with us for a while, and it’s finally time to make his/her appearance in teeny human form! We are so blessed to have been chosen by You. There are already so many people who love you! We sing to you and give you sweet kisses everyday. It’s been such a fun ride and so much more to come! In a world of so much unknown, one thing is certain: This child will know strength. This child will know understanding. This child will know LOVE. The adventure continues! Coming December 26th(ish), 2020! 👶🏻🥰🎄 . 📸: @throuple.life THANK YOU! . #babyannouncement #happyanniversary #twoyearsstrong #forthischildwehaveprayed #weloveyou #baby #tinyhuman #Colorado #love #tribe #throuplebaby #throuplefamily #poly #thriceasnice #wearethree #lovewins #keepinitreal #wehavefun #hisandhersandhers #triad #triplethreat #delta #loveandlight #throuple #quaranteam

A post shared by Lo, Jess & Mike (@wearethr33_) on

„Џес секогаш ќе биде вклучена во одгледување на детето. Сакам таа да биде дел од детето, бидејќи ќе изгледа како Мајк и мене, но сакаме и нејзин ДНК. Многу мајки немаат прилика да се опуштат и да се одморат. Запознавме и друга тројка која има деца и навистина функционира одлично. Ова дете ќе има повеќе шанси од што мислите. Ние тројца едноставно не можеме да дочекаме да станеме родители“, рекла Ло.

Истакнале дека околината на почетокот не ги прифаќала, особено родителите и роднините, но сега тоа се променило.

„Секогаш зборуваа дека проблемите ќе настанат кога една од нас ќе остане бремена, но се случи токму спротивното. Поврзани сме повеќе од било кога“, заклучила Ло.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk