3 килограми помалку за 5 денови – напиток кој забрзано ги топи вашите калории

Кармин

29/06/2020

14:38

3.949

Големина на фонт

а а а

Издвојте само 5 минути од вашето време за вашето здравје...

Потребни ви се само пет минути да го направите овој напиток кој што ги регулира масните наслаги во вашето тело и секако, да го консумирате.

Потребни состојки:

- 60 грама магдонос; 
- 1 лимон; 
- 2.3 децилитри вода. 


Подготовка:

Исецкајте го магдоносот на ситни парчиња и исцедете го лимонот. Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте ги со вода.

Пијте го напитокот наутро на празен стомак и тоа само пет денови, а потоа направете пауза од десет денови.

Овој пијалак го забрзува согорувањето на вашите калории, а на организмот му обезбедува витамини и минерали.

Магдоносот го подобрува варењето на храната во вашиот организам и помага во исфрлање на вишокот течности, па така ја елиминира и надуеноста.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk