Без градник во проѕирна маица: Манекенката и актерка привлекла големо внимание на протестите во САД

Точка

03/06/2020

21:40

7.648

Големина на фонт

а а а

Ирланд Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути.

Актерката и манекенка Ирланд Болдвин (24) при секое појавување во јавноста привлекува внимание со своите парчиња облека бидејќи преку нив ги покажува атрибутите на своето тело.

Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер во вторникот се појавила да го поддржи движењето „Black Lives Mateer“ во Лос Анџелес.

Ирланд привлекувала погледи поради тоа што не носела градник под проѕирната бела маица која што ја носела, и исто така ѝ наѕирале брадавиците.


Таа во комбинација со маицата носела фармерки и заштитна маска на лицето поради сигурност од коронавирусот.

Манекенката не била сама туку со нејзиното момче Кореј Харпер (25), со кое што често е забележувана во последно време.

Ирланд исто така го поддржала движењето и на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објавила неколку фотографии и снимка.

Со тоа што го направила се обидела да ги поттикне луѓето да не пропуштат да гласаат на изборите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг