Пејачот прогласен за најсексапилен маж на светот: "Возбуден сум и исплашен"

Точка

13/11/2019

10:05

1.205

Големина на фонт

а а а

Американскиот пејач и актер Џон Леџенд, е прогласен за најсексапилен жив човек според изборот на списанието "People".

Леџенд е оженет со манекенката Криси Тајген, со која има две деца. 

Тој е прв Афроамериканец кој за својата работа ги обединил наградите Еми, Греми, Оскар и Тони.

"Возбуден сум, но во исто време и малку исплашен бидејќи притисокот е голем. Сега секој ќе ме загледува за да види дали сум доволно секси да ја носам оваа титула", рекол Леџенд за "People"?

Минатогодишен победник бил британскиот актер Идрис Елба.
Спонзорирани линкови

Маркетинг