Ване Маркоски остро кон државната администрација: „Кај ќе ви оди душата?“

Точка

12/11/2019

23:13

5.417

Големина на фонт

а а а

Познатиот водител и новинар, Ване Маркоски, кој секојдневно го гледаме на Утринската програма на Канал 5, постојано јавно го искажува својот став и мислење за одредена тема.

Ване важи за ведра личност, која на прв поглед остава впечаток како да нема никаков проблем и дури и оние малите ги решава со голема леснотија.

Но, сепак мора да го земеме предвид фактот дека неговата професија тоа го бара од него. Тој секогаш мора да е насмеан и на висина на задачата, без оглед што му се случува позади камерите - во приватниот живот.

Имено, овој пат Маркоски сподели статус во кој изрази револт кон државната администрација, па многумина изненади со својата реакција. 

„Браво, убаво кажано“, „Другар, нашиот менталитет тешко може да се промени! Критика на место, жално и вистинито! Кадровска пустина, целиот квалитет си замина!“, „Да се понуди по 200е плата за административците, кој работи ќе добие покачување, другите не би се токмеле“, се дел од коментарите под објавата која има повеќе од 25 споделувања.Спонзорирани линкови

Маркетинг