Ибрахимовиќ го прозва Гвардиола: Кога и да ме видеше се криеше, како тренер е феномен, но…

Дерби

20/10/2019

13:52

2.018

Големина на фонт

а а а

Златан Ибрахимовиќ даде нова провокативна изјава со која го нападна тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола.

Од порано епознато дека Ибрахимовиќ не е во најдобри односи со Пеп Гвардиола, а нивната нетрпеливост датира од времето кога и двајцата беа во Барселона.

Во интервју за „Газета дело Спорт“ Ибрахимовиќ уште еднаш го „нападна“ шпанскиот стратег посочувајќи дека то како тренер бил феномен, но како човек … 

– Никогаш не се соочивме и тоа е негова вина. Кога ќе се сретневме се криеше од мене. Очекував да се случи нешто пред да си заминам. Како тренер е феномен, но како човек…., -кратко изјави Гвардиола.Спонзорирани линкови

Маркетинг