Нов потег на Заха кој ќе ги загрижи луѓето во Кристал Палас: Побарал од неговиот агент ригорозен чекор

Дерби

12/09/2019

12:15

735

Големина на фонт

а а а

По неуспешниот трансфер во летниот преоден рок, Вилфред Заха бил многулут на управата на Кристал Палас.

За фудбалерот постоеше интерес од неколку тимови, но Кристал Палас постави висока цена која ги одвлече сите заинтересирани за неговиот потпис.

Сега, како што јавува „Тајмс“ фудбалерот му наредил на својот агент по секоја цена да обезбеди раскин на договорот со неговиот актуелен клуб. Ова барање тешко дека ќе успее да го реализира агентот на Заха, меѓутоа како што стојат работите се поизвесно е дека тој уште во јануари ќе го напушти „Селхрст Парк“.Спонзорирани линкови

Маркетинг