Нема да ви се верува: „Детето" коe пуши цигара на стадион е всушност татко на момчето до него

Точка

10/09/2019

21:58

30.517

Големина на фонт

а а а

Интернетот „експлодираше“ откако се појави фотографија од „дете“ како пуши цигара на стадион на хуманитарен натпревар за собирање на средства за борба против ракот.

Турските клубови Бурсаспор и Фенербахче ја искористија репрезентативната пауза за да организираат пријателски натпревар. Средствата собрани од пријателскиот натпревар беа наменети за борба против болести како што е леукемијата, но и поддршка за деца со Даунов синдром и аутизам.


Се беше нормално како на секој хуманитарен натпревар, се додека камерата не „фати“ дете на трибините како пуши цигари. Фотографијата на момчето како пуши цигара експресно се прошири на интернет, а турските новинари веднаш започнаа да го бараат вистинскиот идентитет на детето.


На локалните медиуми не им требаше долго, но тоа што го открија ја шокираше Турција. „Детето“ во суштина е 36-годишен фан на Бурсаспор и е татко на детето кое што седи до него. Станува збор за човек со хормонално пореметување, па затоа го задржал „детскиот изглед“.Спонзорирани линкови

Маркетинг