Коста Петров новиот потпретседател на СДСМ

Точка

22/08/2019

22:00

7.055

Големина на фонт

а а а

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ.

Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Фросина Ременски.

Петров вечерва преку својот Фејсбук профил порача дека одлучил да влезе во политика за да се обиде да направи нешто подобро, а не само да стои настрана и да коментира. Вели дека немањето искуство во политката го смета за свој најголем адут.

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

Коста Петров се огласи на Фејсбук профилот по повод новата функција во СДСМ, потпретседател на партијата.


Петров е сопственик на агенцијата „Пи ворлд“ која организира настани во голем број на држави, конференции, а е автор на неколку книги кои се бестселери.Спонзорирани линкови

Маркетинг