Нивниот живот е идила само пред камерите: Принцот Хари пред нервен слом, ја моли Меган да оди на психотерапија додека не е доцна!

Кармин

17/07/2019

22:28

17.303

Големина на фонт

а а а

Иако се во брак само една година, животот под кралските правила веќе почнал да го наплаќа данокот во врска со принцот Хари и војвотката Меган Маркл.

Ситуацијата дошла до таму принцот Хари да ја моли сопругата да почне да оди на терапија кај психолог.

„Растргнат помеѓу улогата на родител, расправиите со братот Вилијам и снаата Кејт, очекувањата од кралицата и народот, па дури и скандалозното семејство на својата сопруга, Хари само што не експлодирал, а ни Меган не е далеку“, вели извор за „RadarOnline“.

Како што имавме прилика да видиме, откако се венчаа во мај, 2018-та година, Меган не крие дека кралските протоколи не ѝ се допаѓаат и јавно ги игнорира.

„Меган чувствува дека правилата и забраните кои ги почитува кралското семејство не се во согласност со денешното модерно време. Меган и Хари ја почитуваат традицијата, но сакаат слобода за работите да ги прават на свој начин“, додава изворот.

Однесувањето на Меган Маркл станало повод за постојани расправии во кралското семејство, што само допринело за и онака стресната ситуација. Јасно се гледа дека односите помеѓу браќата и јатрвите се исклучително затегнати, што особено се видело на крстењето на принцот Арчи.

Иако сè поминало по протоколот, на семејниот портрет сите се смеат освен принцот Вилијам, додека сите забележале исклучително чудна насмевка на лицето на Кејт Мидлтон, која “здрвено“ седела бегајќи од Меган колку што можела повеќе.

View this post on Instagram

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Принцот Хари одамна јавно ја поддржува стручната терапија и не се плашел да признае дека побарал помош од психолозите во врска со паниката и бесот со кој никако не можел да излезе на крај, особено после смртта на мајка му.

„Тој јавно рече дека психотерапијата ја спасила во минатото и мисли дека истата помош ѝ е потребна и на Меган, пред да биде доцна“, заклучил добро упатениот извор. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk