Меган Маркл има нова професија: Продолжува да ги крши правилата, а сега ги шокирала сите!

Кармин

11/07/2019

21:00

4.543

Големина на фонт

а а а

Меган Маркл сака да стане колумнистка на еден познат магазин и да пишува за својата хуманитарна работа.

Меган очигледно не внимава на правилата, бидејќи на членовите на кралското семејство им било строго забрането да соработуваат со медиумите или да пишуваат за нив.


Се наведува дека Војвотката од Сасекс би можела да добие уште една титула. Станува збор за колумни во престижниот магазин „Vogue“, а за ова не престануваат да пишуваат британските медиуми.


Меган во колумните би пишувала еднаш месечно и во неа би ја промовирала својата хуманитарна работа. Како што пренесуваат британските медиуми, на овој потег ја наговорила сопругата на Џорџ Клуни, Амал Клуни.

Уредничката на американскиот „Vogue“, познатата Ана Винтур, воодушевена е од оваа идеја.


Ова ќе биде уште еден случај кога Меган ги прекршува кралските правила, со оглед на тоа дека досега на членовите и членките на кралското семејство им беше строго забрането во сопствено име да соработуваат со медиумите.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk