Леброн Џејмс и Кевин Дурант – дуо кое „гази” и во музичките води: Слушнете го нивното ремек дело

Дерби

10/09/2018

11:58

1.037

Големина на фонт

а а а

И тоа се случи. Долгонајавуваниот НБА рап дуел меѓу ѕвездата на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс и ѕвездата на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурант излезе во јавноста со песната која ја имаат снимено пред 7 години.

Всушност песната ја снимиле кога беше локаутот во НБА лигата во 2011 година, кога и немаа попаметно што да прават, па решија да се пробаат и во музичките води, како тоа што го направи Шекил О’ Нил пред две децении.

Според музичките критичари, овие двајца кошаркари имаат можност да направат блескава кариера и во музичките води, зошто според првата песна, дефинитивно имаат потенцијал.

Ужувајте во песната на дуото Џејмс-Дурант со наслов ,,Не е лесно”.Спонзорирани линкови

Маркетинг