Хамас: Двајца израелски заложници убиени во израелски воздушен напад врз Рафах

Макфакс

14/06/2024

18:12

1.181

Големина на фонт

а а а

Милитантната група Хамас денеска соопшти дека двајца израелски заложници биле убиени во израелски воздушен напад врз градот Рафах во јужниот дел на Газа.

Владата на Израел „не сака вашите заложници да се вратат, освен во ковчези“, се вели во соопштението на групата на платформата Телеграм.

Не беа дадени имињата на убиените заложници или докази за нивната смрт.Спонзорирани линкови

Маркетинг