Светската сцена ја зафати домино-ефект на раскинувања: Пејачката со фатални облини се разведува по 7 години брак – ова е нејзиното соопштение

Кармин

18/09/2023

13:15

8.695

Големина на фонт

а а а

На светската јавна сцена доминираат раскинувањата и разводите на славните личности, како Софи Тарнер и Џо Џонас, па Софија Вергара и Џо Манганели, а сега се разведува и познатата пејачка по седум години брак.

Тејана Тејлор на социјалната мрежа Инстаграм соопштила дека дошол крајот на нејзината брачна идила со Иман Шамперт.

„Искрено кажано, Иман и јас сме разделени веќе одредено време. Да бидеме 1000 отсто јасни, неверството не е една од причините за разводот“, напишала пејачката Тејана Тејлор на својот Инстаграм профил и го потврдила тоа што многумина во последниот период предвидувале дека ќе се случи.

Тејана Тејлор која некои ја сметаат за една од најатрактивните пејачки, додала:

„И натаму сме најдобри пријатели, прекрасни деловни пријатели и прекрасен тим кога станува збор за одгледување на нашите две прекрасни деца. И, што е најважно, ние сме семејство, 10 години сме заедно, седум години бевме во брак...“.

Пејачкaта напоменала дека одредено време криела од јавноста за одлуката за разводот, па порачала дека со оваа одлука задоволна е и таа и Иман поради тоа што се договориле околу сето тоа без никаква врева. Напишала и дека сега сето тоа го открила поради сите страни кои се приклучени во оваа приказна.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk