Среќни мигови во семејството на популарниот пар: Димитар и Сара направија крштевка за синот Кирил

Кармин

27/05/2023

19:48

7.070

Големина на фонт

а а а

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски направиле крштевка за синот Кирил. Парот објави фотографии од црква, од чинот на крштевање. На крштевката освен кумовите, биле и неколку најблиски на парот.

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски направија крштевка за синот Кирил. Парот објави фотографии од црква, од чинот на крштевање. На крштевката освен кумовите, биле и неколку најблиски на парот, објави  Репортер.

„Честита крштевка меду мајкин“, напиша Сара.Парот минатата година го добија синот, Кирил, по ќерката Илина. Интересно е што породувањето на пејачката почнало во ресторан каде славеле роденден, кога на Сара и пукнал водењакот, и од кафеана ја носеле во болница.

Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk