Како изгледала девојката на познатиот милијардер пред естетските зафати? Иако се чини дека не старее, разликата јасно се гледа

Кармин

24/03/2023

12:55

8.744

Големина на фонт

а а а

Лорен Санчез ѝ стана позната на пошироката јавност како девојка на милијардерот и трет најбогат човек на светот, Џеф Безос.

Оваа атрактивна дама често добива критики од јавноста на сметка на својот изглед - многумина тврдат дека со толку пари би можела да има многу подобар стил и дека е повеќе од очигледно дека е „редовен гостин“ кај естетските хирурзи.

Неодамна, тројца познати пластични хирурзи потврдија за американските медиуми дека 53-годишната Санчез речиси сигурно го затегнала лицето и го оперирала носот.


„Жените најчесто го затегнуваат лицето за да ги задржат младешките контури и да спречат опуштање на ткивата, а верувам дека Лорен го направила токму тоа“, изјавил д-р Константин Васјукевич, експерт за фејслифтинг.

Д-р Ешан Али исто така верува дека Лорен направила мини лифтинг на лицето бидејќи „нејзината кожа изгледа повлечено и затегнато“. Тој смета дека Лорен се подложила и на ринопластика бидејќи „врвот на нејзиниот нос е потенок од претходно“.


Експертите веруваат дека девојката на Безос имала и низа козметички, полутрајни процедури како филери во усните, но истакнуваат дека тие би можеле да изгледаат поубаво.

„Би требало да ги раствори и повторно да ги пополни, видно е дека е променета природната форма на усните и има грутки. Таа изгледа навистина впечатливо, но исто така некако „преполно“ во однос на претходните години“, истакнува Памела Вајнбергер, основачка на компанија за продажба на хијалуронски филери.


Д-р Рамтин Касир, пластичен хирург на славните, истакнува дека целта на естетската хирургија е да го освежи, а не промени изгледот.

„Работата која хирурзите ја извршиле на Лорен не е лоша, но не е ни одлична бидејќи поентата е да направите луѓето да изгледаат посвежо и помладо“, заклучил докторот.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk