Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

Кармин

29/09/2022

22:21

6.738

Големина на фонт

а а а

Ако ги прашате астролозите, за овие три хороскопски знаци важи следното правило: врската може да трае кратко, а пријателството цел живот.

Поради тоа, приоритет имаат пријателите, па на второ место е партнерот.

Стрелец

Стрелците го мразат чувството да се ограничени и врзани за една личност, па затоа претпочитаат пријателски односи кои се послободни.

Кај Стрелецот љубовта речиси никогаш не преовладува, туку забавата.


Вага

Колку и да се во рамнотежа со сите полиња во животот, Вагите сепак имаат поголема потреба од различни пријатели отколку од партнер.

На овој знак во никој случај не треба да му се постави ултиматум или избор од типот „јас или пријателите“. Тие секогаш ќе избираат пријатели.

Водолија

Водолиите не сакаат да избираат и да му даваат на некого предност, но доколку се чувствуваат ограничени или спречени да направат нешто од партнерот, секогаш ќе бараат утеха кај пријателите.

Пријателствата се помалку комплицирани од врските, па затоа Водолиите ги претпочитаат.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk