(Фото) Пукање во трговски центар во Малме, полицијата на терен

Макфакс

19/08/2022

19:21

3.101

Големина на фонт

а а а

Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме, а на местото на несреќата излегле неколку полициски патроли.

„Од трговскиот центар излегоа расплакани луѓе и рекоа дека слушнале истрели“, рекол еден од очевидците, пренесуваат тамошните медиуми.

Портпаролот на полицијата потврди дека имало пукање и дека во трговскиот центар имало голем број вооружени полицајци.Спонзорирани линкови

Маркетинг