Кај осуденик во штипскиот затвор пронајдени 22 пакувања марихуана

Макфакс

16/08/2022

13:23

1.386

Големина на фонт

а а а

МВР информира дека на 15.08.2022 во 22.15 часот во СВР Штип е пријавено дека во Казнено-поправниот дом Затвор Штип, во просторија од полуотвореното одделение, кај осуденикот К.Е.(33) се пронајдени 22 пакувања марихуана, едно ќесе со остатоци од прашкаста материја и таблета.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Спонзорирани линкови

Маркетинг