(Фото) „Милостивата храбра суперпаметна Ленче која прави сите да се чувствуваме мали“: Поранешната специјална обвинителка бремена со близнаци

Кармин

12/05/2022

17:17

4.790

Големина на фонт

а а а

Поранешната специјална јавна обвинителка, Ленче Ристовска е бремена и носи близнаци.

Веста ја сподели новинарката Александра-Сашка Цветковска со фотографија од бремената обвинителка.

Цветковска во статусот напиша дека на фотографијата има четири лица, со што откри дека Ристовска чека близнаци.

Not just a friend, but an inspiration. One day I do hope society will value what she's sacrificing and giving to all of...

Posted by Saska Cvetkovska on Wednesday, May 11, 2022

„Не само пријател, туку инспирација. Еден ден се надевам дека општеството ќе го цени тоа што таа ни го даде со својата храброст, интегритет, светлина и убавина. И ќе ѝ дозволи да направи повеќе и вистински да придонесе во глобалната борба за правда и еднаквост. Милостивата храбра суперпаметна Ленче која прави сите да се чувствуваме мали. Меѓу неколкуте најдобри во Македонија. П.С. Ние четворицата“, напиша новинарката Цветковска.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk