Санси преку Индијана до најдобриот скор во НБА лигата

Макфакс

23/01/2022

10:16

12.259

Големина на фонт

а а а

Финикс санс продолжуваат со импресивната игра, победувајќи ги Индијана пејсерс со 113:103 за да го подобрат својот најдобар скор во НБА лигата на 36-9.

Пејсерси се доближија на -6 во последните четири минути од мечот, но одбраната на Санси не им дозволи да се вратат во игра, откако имаа предност од 22 поени во текот на третата четвртина.

Бизмарк Бијомбо со 21 поени, 13 скока и 5 асистенции и Крис Пол со 18 поени и 16 асистенции беа први ѕвезди на Финикс, додека кај Индијана, Дуарте и Стивенсон имаа 17 поени, а Гога Битадзе заврши со 16 поени и 11 скока.

НБА РЕЗУЛТАТИ

Милвоки – Сакраменто 133:127

Кливленд – Оклахома Сити 94:87

Финикс – Индијана 113:103
Спонзорирани линкови

Маркетинг